*Zdjęcia poglądowe. Sprzedaż pojazdów planowana jest na październik 2020 r.

 

NOWY FIAT 500 «LA PRIMA»: TERAZ DOSTĘPNY W WERSJI HATCHBACK

PRZEGLĄD

Świetlana przyszłość na wyciągnięcie ręki

Świat stoi otworem! Panoramiczny dach w nowej wersji hatchback Fiata «la Prima» pozwoli Ci cieszyć się pięknem wokół w czasie każdej podróży.

 

Zaprojektowany na nadchodzącą dekadę

Nowy Fiat 500 «la Prima» będzie konstruowany na całkowicie nowej platformie przez całą nadchodzącą dekadę. Zapewni mu to konkurencyjny zasięg. Ładowanie w domu będzie proste dzięki trybowi szybkiego ładowania dostępnemu w standardzie, natomiast easyWallbox dostępny będzie jako opcja.

Nowoczesny samochód miejski

Nowy model Fiata 500 «la Prima» będzie pierwszym samochodem miejskim, który zapewni Ci autonomiczną jazdę na poziomie 2. Będzie mógł autonomicznie przyspieszać, hamować, utrzymywać Cię na pasie ruchu, czytać znaki drogowe i sugerować odpowiednie dostosowanie prędkości. Jego systemy będą także zwracać uwagę na pieszych i rowerzystów dzięki widokowi „Drone View” 360°.

 

Piękno każdego dnia

Nowy Fiat 500 «la Prima» będzie szerszy, dłuższy, a jego rozstaw kół zostanie zwiększony. Dzięki nieskazitelnemu wzornictwu, wyłącznie niezbędnym przyciskom i czystym liniom wnętrze nowego Fiata 500 będzie piękniejsze niż kiedykolwiek.

FUNKCJE ELEKTRYCZNE

Stworzony dla miasta

Zasięg samochodu, który wynosi nawet do 320km* pozwoli Ci na spokojne wypełnianie Twoich codziennych obowiązków - dojazd do pracy, na siłownię oraz powrót do domu. Używany do jazdy wyłącznie po mieście, zwiększa zasięg nawet do 400 km.

 

*Homologacja WLTP: dane dotyczące zasięgu elektrycznego samochodu są orientacyjne i zostały określone zgodnie z metodologią WLTP. Orientacyjne wartości mogą różnić się od oficjalnych danych. W codziennym użytkowaniu dane mogą się różnić i zależą od różnych czynników zewnętrznych oraz konfiguracji pojazdu: stylu jazdy, charakterystyki trasy, temperatury zewnętrznej, ogrzewania / klimatyzacji czy stanu akumulatora.

 

Tryb Sherpa

Kierowca będzie mógł wybrać „Tryb Sherpa” - inteligentną konfigurację jazdy, która przejmuje kontrolę nad samochodem. Tryb ten pozwala oszczędzić energię dokładnie obliczając jak dotrzeć do miejsca docelowego, optymalizując parametry samochodu np. ładowarkę samochodową, klimatyzację, limit prędkości i przyspieszenie.

Szybkie ładowanie

Nadchodzący Fiat 500 «la Prima», może być szybko naładowany z gniazdka o mocy 85 kW. Umożliwia to całodzienną jazdę samochodem (50km) dzięki 5-minutowemu ładowaniu, a osiągniecie 80% pełnego naładowania pojazdu następuje już po 35 minutach. Samochód będzie można ładować również w dowolnej publicznej stacji szybkiego ładowania dzięki dołączonemu kablowi Mode 3.

 

Jeden pedał – dwie funkcje

Nowy Fiat 500 «la Prima» będzie jednym z pierwszych samochodów, który zaoferuje nowe wrażenia z jazdy za pomocą jednego pedału zarówno do przyspieszania, jak i zwalniania. Za każdym razem, gdy kierowca zdejmuje nogę z gazu, samochód zwalnia, a następnie przekształca odzyskaną energię kinetyczną w energię elektryczną i ładuje nią akumulator.

TECHNOLOGIA

Pilot Fiat

Fiat 500 «la Prima» sprawi, że codziennie dojazdy do pracy staną się płynne i przyjemne. Po pierwsze, samochód odczyta znaki drogowe i zasugeruje, jaką prędkość należy utrzymać na danej drodze. Następnie, po ustawieniu prędkości i odległości za pomocą przycisków sterowania kierownicy, system autonomicznie utrzyma odległość od poprzedzającego Cię pojazdu (przy prędkości powyżej 30 km/h), utrzyma Cię na środku pasa (przy prędkości powyżej 60 km/h) i zatrzyma się, gdy sytuacja na drodze będzie tego wymagać. Zadba o Twoje bezpieczeństwo niczym Twój prywatny pilot.

 

Bezpieczny na swoim pasie

Gdy osiągniesz prędkość przekraczającą 60 km/h, nowy Fiat 500 «la Prima» rozpozna pas ruchu i samodzielnie utrzyma na nim samochód. W ten sposób podróż będzie mniej stresująca i bezpieczniejsza.

Łatwiejsze parkowanie

Podczas manewrowania z małą prędkością nie będziesz już narażony na przypadkową kolizję. Poniżej prędkości 13 km/h sensory parkowania 360° z 11 czujnikami umieszczonymi na przedniej, bocznej i tylnej części nadwozia nowej 500 «la Prima» wykryją przeszkodę wokół pojazdu i powiadomią kierowcę o bliskości obiektu.

 

System kontroli martwego pola

W nowej 500 «la Prima» jadąc z prędkością od 15 km/h do 140 km/h nowy czujnik ultradźwiękowy wykrywający 'martwe pole' zarówno z boku, jak i z tyłu samochodu, ostrzeże Cię za pomocą sygnału akustycznego i światła na lusterku bocznym.

 

Kamera cofania

Kamera cofania przesyła obraz o wysokiej rozdzielczości. Wszystko, co znajduje się za samochodem możesz zobaczyć bezpośrednio na wyświetlaczu multimedialnym Fiata 500 «la Prima» w doskonałej ostrości i jakości obrazu. Wyświetlany obraz posiada naniesione linie siatki, które pomogą kierowcy w orientacji przestrzennej podczas kręcenia kierownicą.

ŁĄCZNOŚĆ

Zupełnie nowy system Cinerama Infotainment nowego Fiata 500 «la Prima» z jasnym 10,25-calowym wyświetlaczem zawsze będzie dla Ciebie widoczny. Ultraszybkie parowanie Bluetooth połączy wszystkie smartfony w samochodzie w czasie krótszym niż 5 sekund. Ponadto interfejs z konfigurowalnym wyświetlaczem sprawi, że Twój system audio-nawigacyjny będzie łatwy w obsłudze i zawsze dostępny. Nowy Fiat 500 «la Prima» będzie również wyposażony w bezprzewodową ładowarkę.

 

Bezprzewodowy Apple CarPlay

Podłącz iPhone'a do 10.25-calowgo wyświetlacza Uconnect™ i kontroluj system Apple CarPlay za pośrednictwem asystenta głosowego Siri lub ekranu dotykowego. Bez wątpienia Apple CarPlay to najbezpieczniejszy i najmądrzejszy sposób korzystania z iPhone'a w samochodzie. Możesz uzyskiwać wskazówki, wykonywać połączenia, wysyłać i odbierać wiadomości, a także słuchać muzyki, audiobooków lub podcastów cały czas utrzymując uwagę na drodze.

Dowiedz się więcej o kompatybilnych urządzeniach (https://www.apple.com/pl/ios/carplay/). CarPlay, iPhone i Siri są zastrzeżonymi znakami towarowymi firmy Apple Inc.

 

Android Auto™

Nowy Fiat 500 «la Prima» jest kompatybilny z Android Auto™.

Kliknij tutaj, aby poznać kompatybilne urządzenia. (https://www.android.com/intl/en_nz/auto/)

 

Twój 500 w Twoim smartfonie

Nowy Fiat 500 «la Prima» zapewnia pełny i najnowocześniejszy zestaw funkcji łączności, zarówno wewnątrz samochodu jak i poza nim, w tym także zupełnie nową aplikację mobilną. Dzięki aplikacji „Fiat all-in” będziesz mógł zarządzać nowym 500 «la Prima» w dowolnym miejscu i czasie. Odkryj wszystkie jej funkcje.

DESIGN

Inspirująca zmiana od 1957

Pierwsza generacja dała ludziom mobilność i wolność. Kolejna zmieniła samochody miejskie w źródło zabawy i przyjemności. Trzecia generacja Fiata 500 oferuje zupełnie nowe doznania.

 

Nowy Fiat 500 «la Prima» - Cabrio i Hatchback

Ekskluzywny, materiałowy i składany dach z monogramem Fiata w wersji cabrio lub panoramiczny dach w wersji hatchback: W nadchodzącym Fiacie 500 «la Prima» to styl jest najważniejszy. Wybierz swojego.

 

Naturalna paleta

Piękno spotyka się z funkcjonalnością, zarówno w wersji cabrio jak i hatchback. Nowy Fiata 500 «la Prima» dostępny w trzech kolorach inspirowanych barwami natury.

Wygląd zewnętrzny

Dziedzictwo ikony stylu: Dolce vita i wiatr we włosach w pierwszym 4-osobowym elektrycznym cabrio z monogramem Fiata dzięki składanemu dachowi. A może majestatyczny widok nieba nad głową widoczny przez panoramiczny dach w wersji hatchback?

Zawsze pierwszy: Ekskluzywny emblemat «la Prima» zdobiący listwę tylniej szyby ozdabia pierwszy elektryczny samochód wyprodukowany przez Fiat.

Łatwiejsze od pierwszego dotknięcia:Otwórz samochód bez gwałtownego przeszukiwania kieszeni. Przeprojektowany zamek elektryczny będzie prostszy w użyciu w porównaniu do wcześniejszych modeli Fiata 500. Po prostu miej kluczyk przy sobie, wciśnij przycisk aby otworzyć drzwi..

Od przeszłości do przyszłości: Boczne kierunkowskazy LED zostały zainspirowane stylem Fiata 500 z 1957 roku. Historyczny detal, który oddaje tego samego ducha, który zainspirował naszą przeszłość i wiedzie nas w przyszłość.

Rzut światła na przyszłość: Światła LED zapewnią Ci wyraźniejszą perspektywę na drodze komponując się idealnie z odnowionym, ale zawsze rozpoznawalnym wyglądem Fiata 500.

Wnętrze

Ikoniczny znaczek: Dedykowane logo z klasyczną plakietką Fiata 500 wzbogaca świetnie wyglądającą kierownicę, której kształt nawiązuje do podstawowego dwuramiennego stylu Fiata 500 z 1957 roku.

Wygoda w drodze do innowacji: Nowe fotele Fiata 500 «la Prima» w pełni regulowane (6-stopniowa regulacja), podgrzewane, z wytłoczonym monogramem Fiata są jeszcze bardziej dopasowane do kierowcy i pasażerów.

Przestronne wnętrze Szerszy, dłuższy, wygodniejszy: Także Twoje bagaże będą miały więcej przestrzeni niż kiedykolwiek. Nowy model 500 «la Prima» wyposażyliśmy w nowe schowki z uchwytem na smartfona i chowanym uchwytem na kubki.

Materiały jutra: Materiały wykorzystane do wykończenia wnętrza nowego samochodu dobraliśmy tak, aby podążać w duchu odpowiedzialności za środowisko naturalne.

*Zdjęcia poglądowe. Sprzedaż pojazdów planowana jest na październik 2020 r.

-->